Vocea Alexandrinei se poate auzi frecvent pe CITY FM. Interpreta melodiei „Fata merge pe jos” soseşte mâine, 19 octombrie, în studio pentru a susţine un concert live on-air.
Clapele unui excelent pian Yamaha vor trepida atinse de degetele Alexandrinei. Începând cu ora 12.00, ascultătorii CITY FM vor avea ocazia să o asculte în cadrul emisiunii „Pâine şi Kirk”.
![](https://pcnews.ro/images/upload/Alexandrina.jpg)
Dupa ce a cucerit publicul cluburilor din Bucuresti si recent a debutat si in provincie pe scena elitistului FASHION CLUB din Cluj, Alexandrina Hristov apare prima data pe scena unei sali de spectacole din Romania.
Nimic nu pare a fi mai adecvat pentru expresia ei artistica decat „mica opera” din incinta Centrului National de Arta „Tinerimea Romana” – o superba sala de numai 200 de locuri (atentie, nu se vand bilete in picioare!). Spectacolul va avea loc pe data de 20 octombrie, incepand cu ora 20:00.
Frumoasa si super-talentata moldoveanca va fi insotita in discursul scenic de un alt excelent muzician – Peter Sarosi, care o va acompania la keyboards.
![](https://pcnews.ro/pcnews-logo-white.png)