M-Systems introduce un nou dispozitiv de stocare bazat pe memoria flash. Pana aici nimic nou. Surprinzatoare este capacitatea sa: 176GB dar si interfata SCSI ce-i permite instalarea intr-un sistem si folosirea sa pe post de HDD . Acest dispozitiv este destinat aplicatiilor aerospatiale, militare, telecomunicatii si Broadcasting Systems.
Capacitatea FFD Ultra320 SCSI este de 64GB iar rata de transfer este de 320MB/s. Noi asteptam si varianta cu interfata destinata pentru noi muritorii de rand (SATA).
![](https://pcnews.ro/images/upload/_Ultra320diag-S.jpg)
![](https://pcnews.ro/pcnews-logo-white.png)